BasisOnlineOoit had Oudewater twee plaatselijke ‘suffertjes’, zoals lokale kranten vaak denigrerend worden genoemd. ‘Suffertje’ is al geen goede omschrijving voor de IJsselbode, maar paste al helemaal niet bij de Nieuwscoopjes, indertijd de nieuwsbrief van onze school. De Nieuwscoopjes verscheen om de drie weken op papier, de leerlingen van groep 8 vouwden en nietten, en de ouders lazen de nieuwsbrief op vrijdagavond op de bank. De Nieuwscoopjes opende altijd met een column van een van de leerkrachten. Die columns waren vaak best wel fel van toon, maar soms waren ze ook heel gezellig geschreven of informatief, bijvoorbeeld over de vrijetijdsbesteding van de leerkracht. In de Nieuwscoopjes stonden altijd veel nieuwsberichten, maar ook grappige anekdotes en met kerst verscheen er altijd een special. De Nieuwscoopjes was echt heel populair.
Tijden veranderden echter en we gingen meer digitaal. We hadden al langer een eenvoudige website, die door Caroline Zoomers werd onderhouden, maar die moest worden vervangen door iets moderners. De huidige website is het resultaat van het harde werken door René van Laarhoven, de partner van Sandra de Raad. Leerkrachten schreven de artikelen, die door Sandra werden geplaatst. Dit vaak nog diep in de nacht of op haar vrije dag. In de Zomervakantie maakte René de site weer gereed voor het nieuwe schooljaar. Ook dat was megaveel werk, maar voor René en Sandra was het nooit teveel. Supertrots waren we toen de website tijdens een Groeiling-studiedag als voorbeeld van ‘good practice’ werd getoond.
Toch ging er weer een nieuwsbrief (eerst heette deze nog Nieuwscoopjes) verschijnen, maar deze werd digitaal verzonden.
Daar waar we met de Nieuwscoopjes en de website in de beginjaren nog een 100%-bereik hadden werd dat de laatste jaren minder met de website en de nieuwsbrief. De wijze van communiceren veranderde. Ouders wisten minder goed de weg naar de website vinden en de digitale nieuwsbrief verdween in de veelheid aan mails, die dagelijks bij iedereen binnenkomt. Ook waren de jongere leerkrachten minder alert op het actueel houden van hun groepspagina’s. Het communiceren via de website paste niet bij de wijze waarop zij gewend zijn om te communiceren.
Mede ingegeven door de nieuwe regels omtrent de privacy voor ons reden om de wijze van communiceren met ouders te gaan veranderen. Kort na de vakantie gaan we werken met de App van BasisOnline. Vorige week vertelde ik u er al het een ander over in de weekbrief en na de vakantie is het zover. We gaan zien hoe het u en ons bevalt!

Kalender

Weekbrief

Weekbrief

Sponsoren iPads

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

123-Zing

123 Zing logo

Twitter

 

VolgJozefOpTwitter