Circus HoempapaHet pendelen tussen twee locaties is voor veel ouders en leerlingen van onze school al heel gewoon. Met de tijdelijke ingebruikname van onze derde locatie, het gebouw van de scoutinggroep Mondriaan in Amersfoort, nam het pendelverkeer vorige week nog fors toe. Zo’n 60 chauffeurs vervoerden onze leerlingen tijdens de schoolkampweek naar en van het adres Barcham Wuytierslaan 43. Zij waren niet de enigen die het hobbelige zandpad in Amersfoort moesten nemen, want tussendoor waren het ook nog leden van de kampstaf, de kookstaf, leerkrachten en andere ‘parttimend begeleidende’ ouders die de reis naar Amersfoort ondernamen.
In totaal waren er meer dan 100 ouders en leerkrachten die het schoolkamp én het schoolreisje van groep 1 mogelijk maakten. Het verklaart gelijk het succes van ons jaarlijkse kamp, dat al sinds jaar en dag wordt georganiseerd. Het zou nooit mogelijk zijn om het kamp te organiseren zonder de hulp van al die ouders, die soms zelfs drie werkdagen vrij moeten nemen om mee op kamp te kunnen. Maanden tevoren wordt al begonnen met de organisatie van de kampdagen en daar zijn ook enkele leerkrachten intensief bij betrokken. Bij het kamp zelf zijn het veelal de ouders die het programma uitleggen en begeleiden, de leerkrachten worden ‘vrij gehouden’. Hen rest slechts de dankbare taak om ervoor te zorgen dat de kinderen ’s nachts ook nog een oogje dicht doen.
Zelf was ik woensdagavond in Amersfoort. Ik vond het geweldig, al ervaarde ik donderdag dat ik het toch weer eens iets te laat had gemaakt.
Enkele snippers van de woensdagavond:
… Ook in het Amersfoortse bos moest er soms even worden gewerkt. Melkveehouder Ad wierp tijdens het lasergamen een vluchtige blik op zijn ‘handy’ en constateerde daar dat zijn Hekendorpse koe 304 al meerdere keren vergeefs langs de melkrobot was langsgelopen zonder gemolken te zijn. ‘Deze koe heeft gekruiste spenen,’ meldde Ad mij: ‘Die moet even met de hand worden geholpen door één van mijn familieleden.’
… Een andere ouder vertelde dat hij vrijdagmiddag om 13.00 uur weer in zijn supermarkt in Vlaardingen moest zijn: ‘Kan ik tussendoor nog een uurtje slapen.’
… De kinderen genoten van alle spelletjes, maar vonden het ook heerlijk om in het bos te spelen
… Achter het overvolle Mondriaan-gebouw was een klein tentenkamp in gebruik genomen. De familie Van Schaik beschikte daar zelfs over een familietent
… Het lasergamen is een jaarlijks hoogtepunt. Voor de kinderen, maar ook zeker voor de volwassen
… De spooktocht in het donkere bos stond geheel in het teken van het circus. Carolien Sleeuwenhoek en ik waren de sterkste vrouw en hypnotiseur en Pim Mulder was de gorilla. Niet alle kinderen en ouders genoten van hun onverwachte ontmoeting met deze circusartiesten en -dieren
… Wat was het ’s nachts gezellig toen alle kinderen in hun bed lagen (daarvoor ook hoor!). Meer dan dertig ouders kletsten en lachten gezellig bij
… De ‘debuterende’ Juf Femke: ‘Het was echt geweldig.’

En dit is iets wat ik de hele week van ouders, leerlingen en leerkrachten hoorde. Daarom nogmaals dank aan de kampstaf, de kookstaf, ouders en leerkrachten die dit kamp mogelijk maakten. En ook een groot compliment voor alle kinderen: ‘Jullie waren geweldig!’