Onze schoolverlaters en de verwijzingspercentages

30-08-2021
Op woensdag 14 juli namen we afscheid van 26 leerlingen van groep 8.
Inmiddels zijn deze kinderen allemaal begonnen aan hun nieuwe opleiding in Gouda, Montfoort of Woerden. In onderstaand overzicht kunt u zien naar welke scholen onze schoolverlaters gaan en wat onze verwijzingspercentages waren.

Onze schoolverlaters stroomden dit jaar uit naar:
Minkema - Minkemalaan (HAVO - VWO) / Woerden - 7.7 % (2 leerlingen)
Kalsbeek - Schilderspark (VMBO-t - VWO) / Woerden - 57.75 % (15 leerlingen)
Kalsbeek - Bredius (VMBO-k/t) / Woerden - 3.85 % (1 leerling)
Wellant / Montfoort - 15.4 % (4 leerlingen)
Antonius (HAVO - VWO) / Gouda - 7.7 % (2 leerlingen)
Coornhert (gymnasium) / Gouda - 3.85 % (1 leerling)
GSG (HAVO - VWO)  / Gouda - 3.85 % (1 leerling)

Percentages
Ieder jaar maken we ook een overzicht van onze schooladviezen. In percentages uitgedrukt hebben onze leerlingen de volgende adviezen gekregen:
VMBO-b / 3.85 % (1 leerling)
VMBO-k / 3.85 % (1 leerling)
VMBO-t / 19.25 % (5 leerlingen)
VMBO-t - HAVO / 7.7 % (2 leerlingen)
HAVO / 46.2 % (12 leerlingen)
VWO (inclusief gymnasium) / 19.25 % (5 leerlingen)
In het kader van 'het kansrijk adviseren' worden de meeste kinderen geplaatst in een brugklas die de mogelijkheid geeft om door te groeien. Zo gaan de meeste leerlingen met een HAVO-advies naar een brugklas HAVO - VWO. Kinderen met een advies dat schommelt tussen VMBO-t en HAVO kiezen tegenwoordig ook wel voor HAVO 6. Zij doen dan een jaar langer over het HAVO-traject zonder dat er sprake is van een jaar doubleren.

We hadden het vorige schooljaar dus een hoog verwijzingspercentage naar de hogere schooltypes. We zijn hier trots op, maar weten ook dat de ene jaarlichting wat makkelijker leert en presteert dan de andere lichting. Voor ons is het meest belangrijk dat alle kinderen het maximale uit zichzelf halen én, nog belangrijker, gelukkige kinderen zijn. Daarom zijn we ook trots op ál onze leerlingen van groep 8 van het vorige schooljaar … en op alle andere kinderen van de school!
 

Meer weten?

Nieuwsgierig geworden naar Basisschool St. Jozef?
Ga eens in gesprek met een van de ouders van de school. Zij delen hun ervaringen graag met u.
Of bel voor een afspraak op school. We nemen alle tijd voor een uitgebreide rondleiding.